Kdo jsem? Jmenuji se Káťa, je mi 21 let a druhým rokem studuji na fakultě zdravotnických studií - obor fyzioterapie. Ráda sportuji, expe...

O mně

7/14/2016 Káťa Zářecká 2 Comments

Kdo jsem?

Jmenuji se Káťa, je mi 21 let a druhým rokem studuji na fakultě zdravotnických studií - obor fyzioterapie. Ráda sportuji, experimentuji v kuchyni, čtu, kreslím, chodím na výlety, fotím a trávím čas se svými blízkými. Oblíbených činností mám samozřejmě víc, ale tohle vám bude určitě stačit.

Cvičit a jíst zdravěji jsem začala na základní škole. Za dobu, kdy jsem se snažila změnit stravovací návyky a udělat něco se svojí postavou, jsem si prošla záchvatovým přejídáním, dostala jsem se do podváhy a následně jsem musela přibírat. Proto bych ráda sepsala i několik článků o poruchách příjmu potravy. Není to nic hezkého a nerada na sebe takové věci práskám, ale věřím, že by to mohlo někomu pomoci.

Zdravý životní styl?

Ano, snažím se žít zdravěji, ráda cvičím a zdravé jídlo miluji.
Ne, neřeším každé sousto, nepohrdnu koláčem od babičky a nehroutí se mi celý svět, když celý den proležím v posteli a mým jediným pohybem je procházka do kuchyně nebo do koupelny.

Myslím, že z toho jde krásně pochopit, že nejím 100% clean, neřeším, kolik jsem za den snědla bílkovin, sacharidů a tuků a neblázním, když si pár dní nezacvičím (i když ne vždy tomu tak bylo). Pod zdravým životním stylem si představuji rovnováhu. Jasně, vím, jaký odpad je v některých potravinách, ale za ty roky, co se v tomhle všem plácám, jsem dospěla k takovému názoru, že je pro mě nejlepší, když všechno tolik nehrotím. Je mi lépe psychicky, mám víc času, protože mě neomezuje povinnost jít si zaběhat a zapsat jídlo do kalorických tabulek. Jednou za čas si ráda pochutnám na kousku dortu s rodinou nebo s přáteli. A nemusí to být jen kousek, klidně pořádný kus! Zdravá strava ale samozřejmě převažuje a skoro každý den sportuji, protože mě to baví a naplňuje mě to.

Takže co všechno tu vlastně najdete?

Stránku jsem si založila hlavně proto, abych měla všechny recepty pohromadě a aby byly dobře přístupné pro ostatní. Dále jsem sepsala pár článků na téma záchvatové přejídání (ZP), protože o anorexii si můžete přečíst všude, ale o ZP se začíná mluvit až v poslední době.

Původně jsem měla v plánu psát i jiné články, ale rozmyslela jsem si to - nemám na to čas a nechci dělat něco, co dělá dalších 1000 lidí. A takový ty osobnější věci a moje myšlenky sem nepatří a asi je ani nechci šířit po světě :)

Doufám, že některé recepty vyzkoušíte, články vám něco dají a že se sem budete rádi vracet.

2 komentáře:

  1. Ahoj Kato, tak trochu mi přijde, jako bych četla svůj zivotni příběh :D :) a moc se tesim na další články ! :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ahoj :) No, poslední dobou si všímám, že je nás s podobným příběhem celkem dost.. proto bych se k tomu ráda víc vyjádřila a sepsala, co mi pomohlo z nejhoršího. Snad se články budou líbit! :)

      Vymazat